(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Konferencia o Schengene a spolupráci s Ukrajinou
@ Aktuálne -> Politika     Nov 02 2008 - 20:40 GMT
(SITA) – Združenie FEMAN pripravilo na stredu 19. novembra odbornú konferenciu Schengen – spoločný priestor bez vnútorných hraníc. Ako uviedol riaditeľ združenia Eduard Buraš, konferencia je určená predstaviteľom samosprávy, štátnej správy, riaditeľom základných škôl a podnikateľom a bude sa hovoriť o nových možnostiach a formách spolupráce. Na podujatí vystúpi okrem riaditeľa Úradu hraničnej a cudzineckej polície MV SR Tibora Maka aj Jozef Heisl z policajného prezídia v Dolnom Bavorsku - Hornom Falcku, Yaroslava Masynets – poslankyňa mestského zastupiteľstva v Užhorode a mnoho ďalších zaujímavých hostí. "Cieľom konferencie je dostávať do povedomia informácie o spolupráci medzi Ukrajinou a Európskou úniou. Od 17. novembra tohto roku už nebudeme musieť žiadať o víza do USA, ale pár kilometrov na východ máme hranicu Európskej únie a na jej druhej strane je úplne iný život. Sú tu však aj nové možnosti spolupráce v školstve, podnikaní a vzdelávaní“, informoval o konferencii Eduard Buraš. Podľa Buraša sa na konferencii bude diskutovať aj o financovaní blokového grantu z Nórskeho finančného mechanizmu a zo štátneho rozpočtu SR pre projekty Slovensko – Ukrajina.

Odborná konferencia sa koná v priestoroch Slávnostnej siene Východoslovenskej galérie na Hlavnej ulici 27 v Košiciach.

Sprievodným podujatím Dní Schengenu v Košiciach je aj I. ročník Schengen FEMAN Cupu 2008 žiakov 6. – 9. ročníkov základných škôl mesta Košice v malom futbale, ktorý sa uskutoční v utorok 18.11.2008. Víťazi turnaja si zahrajú exhibičné podujatie s družstvom osobností Košíc a na jar budúceho roku pocestujú na medzištátny zápas s družstvom slovenskej základnej školy v Užhorode.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/