(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Odštartovali nový grantový program Mikroregión pre všetkých
@ Aktuálne -> Región     Oct 23 2008 - 10:41 GMT
(SITA) – Predsedovia združení mikroregiónov Dobšiná, Domica, Duša, Hnilec a Údolie Bodvy v Košickom samosprávnom kraji (KSK) dnes slávnostne podpísali zmluvu o spolupráci, ktorou sa zaviazali zrealizovať na svojom území nový mikrograntový program Mikroregión pre všetkých. Cieľom programu je podporiť verejnoprospešné aktivity obyvateľov a prispieť k rozvoju miestnych spoločenstiev.

Mikrograntový projekt sa realizuje v rámci spoločného projektu Košického samosprávneho kraja a Rozvojového programu OSN (United Nations Development Programme – UNDP) Budovanie kapacít pre udržateľný regionálny rozvoj. Celkový objem finančných prostriedkov alokovaných pre program Mikroregión pre všetkých predstavuje jeden milión korún ( 33 194 €). Projekt poskytne 50 percent zdrojov, zvyšok zabezpečia miestne partnerstvá. "Podporíme projekty, ktoré sa zamerajú na skrášlenie životného prostredia, zachovávanie a rozvoj tradícií a podporu miestnej identity mikroregiónu. Projekty sa budú realizovať v spolupráci s dobrovoľníkmi, alebo so znevýhodnenými skupinami obyvateľstva,“ uviedla manažérka Regionálneho centra Rozvojového programu OSN - UNDP Izabela Nagyová.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/