(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Mesto začalo jesenné upratovanie
@ Aktuálne -> Životné prostredie     Oct 17 2008 - 04:42 GMT
(SITA) – Správa mestskej zelene (SMZ) v Košiciach začala jesenné práce a prípravu na príchod zimy. Pracovníci začali zbierať opadané lístie, robia jesennú výsadbu stromov, odvážajú lavičky z Hlavnej ulice i Dreveného trhu.

„Zastavujeme už aj prevádzku fontán najprv na sídliskách a do pondelka odstavíme už aj známu Hrajúcu fontánu pri Štátnom divadle a ďalšie v historickej časti mesta, vrátane potôčika na Hlavnej ulici,“ povedal riaditeľ SMZ František Tampl. Na Hrajúcej fontáne urobia do príchodu zimy nevyhnutné opravy jej telesa a elektroniky. SMZ pripravuje na zazimovanie aj Mlynský náhon v úseku od hate pri Rybe až po Námestie Maratónu mieru.

„Fontánu v mestskom parku vyčistíme a opäť čiastočne napustíme vodou, aby v zime mohla slúžiť na verejné korčuľovanie,“ informoval Tampl.

SMZ začala aj rekonštrukciu horizontálnych odvodňovacích vrtov v kopci Furča, ktorých úlohou je stabilizácia územia sídliska Dargovských hrdinov. Okrem toho SMZ pripravuje projekty na revitalizáciu detských ihrísk podľa jednotlivých mestských častí v súlade s normami Európskej únie.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/