(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V meste sa začala plošná deratizácia hlodavcov
@ Aktuálne -> Životné prostredie     Oct 02 2008 - 03:28 GMT
(SITA) – Magistrát mesta Košice začal rozsiahlu deratizáciu plôch a objektov v správe mesta. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa košického magistrátu Lucia Mihoková, deratizáciu zabezpečuje prostredníctvom dodávateľskej firmy oprávnenej vykonávať reguláciu a likvidáciu živočíšnych škodcov, ktorá predložila najnižšiu cenovú ponuku. V rozpočte Mesta Košice bolo na túto aktivitu vyčlenených a schválených 400-tisíc Sk (13 278 €).

V súčasnosti firma deratizuje tzv. Asanačné pásmo, ktoré sa tiahne od starého pivovaru smerom k Obchodnému centru Galéria, ohraničenom ulicami Žriedlová, Husárska, Ungárova a Toryská s rozlohou približne 138 000 m2. Deratizáciu v asanačnom pásme vykonávajú dvaja pracovníci, ktorí za dva dni uložia nástrahy s celkovou hmotnosťou 18 až 25 kg. Od októbra do 15. novembra vykonajú deratizáciu plôch pod kontajnermi, ktorých je okolo 5 250 na celom území mesta Košice. Na budúci týždeň sa uskutoční deratizácia na Luníku IX na Hrebendovej ulici a v nelegálnej rómskej osade v lokalite Napajadlá – Sídlisko Nad jazerom.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/