(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Nemocnica hospitalizovala štyri transportované pacientky z Chorvátska
@ Aktuálne -> Doprava     Sep 10 2008 - 04:48 GMT
Fakultná nemocnica Louisa Pasteura (FNLP) v Košiciach včera krátko pred 22:00 hodinou prijala štyri slovenské pacientky z chorvátskeho Gospiču, kde boli hospitalizované po nehode autobusu.
Prevoz sanitkami trval 10 hodín. Pacientky po vstupnom vyšetrení hospitalizovali na klinike úrazovej chirurgie.

„Dve pacientky už prešli vyšetrením, jedna z nich bola hospitalizovaná, druhá čaká na CT vyšetrenie. Ďalšie dve pacientky sú na ambulanciách, prebieha vyšetrenie. Pre pacientky a príbuzných sú prítomní psychológovia. Ďalšiu pacientku očakávame ráno o 8. hodine,“ povedala hovorkyňa nemocnice Jaroslava Oravcová. Nemocnica ešte očakáva príchod ďalších štyroch pacientiek momentálne hospitalizovaných v Chorvátsku.

Magistrát mesta Košice poskytol pre príbuzných autobus do nemocnice, občerstvenie a zabezpečil čakaciu miestnosť. Pacientky majú zlomeniny, pomliaždeniny, rezné, tržné rany a sériové zlomeniny rebier.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/