(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Nový primátor Pavol Džurina sa už ujal funkcie
@ Aktuálne -> Región     Aug 05 2008 - 11:18 GMT
(TASR) - Nový primátor Sobraniec Pavol Džurina po prvotných obštrukciách zo strany poslancov mestského zastupiteľstva a exprimátora Štefana Staška už zložil sľub a od pondelka úraduje.

"Prvé mestské zastupiteľstvo, na ktorom som mal zložiť sľub, nebolo uznášaniaschopné. Sľub som zložil až v piatok, 1. augusta. Na zastupiteľstve chýbali len dvaja poslanci, ktorí boli odcestovaní na dovolenke. Prítomní boli 11 poslanci," informoval TASR nový primátor, nominat ¼S-HZDS, SNS, KDH a SDKÚ-DS.

Prvý muž mesta sa chce najprv oboznámiť s činnosťou mestských inštitúcií a následne začať riešiť jeden z akútnych problémov mesta - nezamestnanosť. "K júnu dosiahla celková nezamestnanosť vyše 18 percent. Riešením by mohla byť výstavba hnedého priemyselného parku z prostriedkov EÚ. Začíname rokovať s majiteľmi nehnuteľností o ich odpredaji a následne by sme chceli pripraviť projekt. Máme viacerých záujemcov, ktorí by chceli investovať v Sobranciach a vytvoriť nové pracovné príležitosti," povedal Džurina, ktorý chce okrem iného mestu prinavrátiť aj niekoľko rokov nefunkčné sobranecké kúpele. "Urobím všetky právne kroky na to, aby som vrátil majetok sobraneckých kúpeľov do majetku mesta. Máme rozhodnutie Najvyššieho súdu SR o tom, že tento majetok by malo vlastniť mesto," uviedol.

Sobrance majú nového primátora na základe nálezu Ústavného súdu SR, ktorý zrušil výsledok komunálnych volieb z roku 2006, keď došlo v niektorých okrskových komisiách k manipulácii s volebnými lístkami. Nové voľby boli 21. júna 2008. Víťazný kandidát mal primátorský úrad prevziať 18. júla, ale mestské zastupiteľstvo v zložení 13 poslancov nebolo uznášaniaschopné. Prvýkrát v histórii mesta sa ospravedlnilo až osem poslancov, čo bola podľa Džurinu obštrukcia zo strany poslancov a exprimátora mesta.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/