(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Sokoliu dolinu predpokladajú sprístupniť ešte dnes
@ Aktuálne -> Región     Jul 28 2008 - 12:20 GMT
TASR) - Škody, ktoré spôsobili minulotýždňové záplavy v najnavštevovanejších častiach Slovenského raja, postupne odstraňujú. V súčasnosti je prístupný Prielom Hornádu, Kláštorná roklina, Zeimarská roklina a Malý Kyseľ.

"Predpokladáme, že Sokoliu dolinu sa nám podarí otvoriť ešte dnes večer. Rokliny Suchá Bela a Piecky by sme chceli uvoľniť pre turistov vo štvrtok 31. júla po odstránení škôd na sprístupňovacích zariadeniach," informoval TASR starosta Hrabušíc a šéf mikroregiónu Slovenský raj Štefan Labuda. Dodal, že tiesňava Veľký Sokol je nepriechodná, sú tam značné škody, takže bude naďalej uzatvorená.

Ïalší postup upresnia na stretnutí vedenia Správy Národného parku Slovenský raj so starostami dotknutých obcí v utorok 29. júla dopoludnia.

Návštevníci Slovenského raja nájdu aktuálne informácie o priechodnosti dolín na internetovej stránke Horskej záchrannej služby www.hzs.sk.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/