(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V Prešovskom kraji zasahovalo v sobotu večer 65 hasičov
@ Aktuálne -> Životné prostredie     Jul 27 2008 - 08:31 GMT
(TASR) – Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v noci nadnes zasahovali vo viacerých obciach prešovského kraja v okresoch Vranov, Prešov, Humenné a Medzilaborce, ktoré zasiahli v sobotu podvečer búrky sprevádzané silným dažďom.

Hasiči vyčerpali vodu z dvoch verejných budov, 37 rodinných domov a 22 studní, ktoré zaplavili prívalové dažde a vody miestnych potokov. V rámci zásahov odstránili 11 spadnutých stromov, ktoré prekážali plynulej doprave na miestnych komunikáciách a vyčistili tri úseky ciest od nánosov blata a konárov.

V obciach bardejovského okresu, do ktorých stále nie sú sprístupnené cesty, zabezpečovali dodávku pitnej vody a prepravu osôb. Ako dnes pre TASR uviedol operačný dôstojník KR HaZZ v Prešove, na zásahoch sa podieľalo 38 výjazdových vozidiel a 65 hasičov.

Podľa informácií HaZZ v Spišskej Novej Vsi a v Košiciach hasiči večer odstraňovali spadnuté stromy v Krompachoch, Tepličke nad Hornádom a čerpali vodu z piatich zaplavených domov v Družstevnej pri Hornáde.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/