(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V meste trvá tretí stupeň povodňovej aktivity
@ Aktuálne -> Životné prostredie     Jul 25 2008 - 01:10 GMT
(TASR) - Posledné rokovanie povodňovej komisie mesta Košice na magistráte odporučilo primátorovi Františkovi Knapíkovi ponechať v platnosti v stredu (23. júla) večer vyhlásený tretí stupeň povodňovej aktivity.

"Pretrvávajúci stav nepriaznivej hydrogeologickej situácie, zvýšená hladinu vodného toku Hornád, zvýšený prietok Čermeľského potoka a porušenie dna Mlynského náhonu boli dôvodom vyhlásenia uvedeného stupňa v zmysle zákona o ochrane pred povodňami na troch úsekoch: mestskej časti (MČ) Sever - úsek Čermeľský potok po ústie rieky Hornád, MČ Krásna nad Hornádom v úseku vodného toku Hornád Hať a Vyšné Opátske - koniec katastra Krásna nad Hornádom," informoval TASR Marián Krajňák z Magistrátu mesta Košice.

Od vyhlásenia povodňovej aktivity je v pohotovosti stála 24-hodinová služba v zastúpení operačného pracoviska mestskej polície (MP), členov povodňovej komisie mesta Košice na telefónnom čísle 159, hliadková činnosť MP a správcu Mlynského náhona - Správy mestskej zelene, upovedomené sú aj všetky záchranné zložky a orgány štátnej správy pred povodňami. Pre prípad potreby sú k dispozícii mechanizmy všetkých mestských podnikov a spoločností. "V prípade aktuálneho poklesu vodných hladín, znížení rizika ohrozenia a následnom možnom odvolaní tretieho stupňa povodňovej aktivity, ostane v platnosti druhý stupeň, t.j. stav pohotovosti," dodal Krajňák.

Primátor mesta absolvoval dnes večer s členmi povodňovej komisie mesta Košice monitoring situácie na uvedených kritických úsekoch troch mestských častí.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/