(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Zrážky ustávajú, situácia v niektorých lokalitách východu je vážna
@ Aktuálne -> Životné prostredie     Jul 24 2008 - 04:29 GMT
(TASR) - Napriek tomu, že zrážková činnosť vo viacerých lokalitách východného Slovenska poklesla, na niektorých vodných tokoch, hlavne v okresoch Bardejov a Stará Ľubovňa, je situácia naďalej vážna.

Tretí stupeň povodňovej aktivity platí okrem menších tokov na hornej Toryse pri Sabinove, na Hnilci pod Ružínom a na Topli v Bardejove. Topľa začala stúpať už aj pri Hanušovciach nad Topľou, kde platí druhý stupeň povodňovej aktivity. Ten vyhlásili vodohospodári aj na hornom toku Hornádu pri Ružíne.

Kritické úseky rozvodnených tokov na východe Slovenska sa v priebehu noci, aj keď pri vysokých hladinách, ustálili. Ich ďalší vývoj bude závisieť od počasia.

TASR to dnes ráno potvrdil vedúci odboru správy vodných tokov košického závodu Slovenského vodohospodárskeho podniku Dušan Mydla. Dodal, že stúpajúcu tendenciu majú stredné a dolné úseky Tople, Torysy a podobne. Vodohospodári zaznamenali stúpanie Torysy pri Sabinove a Prešove a na Topli pri Hanušovciach.

"Kritická je situácia pod Palcmanskou Mašou, na Hnilci vo Švedlári a zlá je aj na Hornáde, pokiaľ ide o prítoky do Ružína," doplnil Mydla.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/