(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Odročenie rozhodnutia na žiadosť Pašku nebolo neštandardné
@ Aktuálne -> Politika     Jul 09 2008 - 12:44 GMT
(TASR) - Predsedníčka Ústavného súdu (ÚS) SR Ivetta Macejková nepovažuje za neštandardné odročenie rozhodnutia v kauze preukazovania pôvodu majetku na žiadosť predsedu parlamentu Pavla Pašku z 2. júla na 3. septembra.

"Nebolo to moje monokratické rozhodnutie," uviedla dnes Macejková pri hodnotení polročnej práce ÚS SR. Spresnila, že keď prišiel list, v ktorom predseda parlamentu žiadal o odročenie pojednávania, predložila ho plénu ÚS. Aj keď dvaja jeho členovia neboli prítomní, keďže sa ospravedlnili, 11 ostaných jednohlasne povedalo, že s odročením nie je problém.

"Následne som vystúpila na verejnom zasadnutí pléna a uviedla som dôvod s tým, že bol stanovený nový termín - 3. september, kedy bude vo veci rozhodnuté a rozhodnutie vyhlásime," povedala Macejková.

Predsedníčka ÚS SR zároveň pripomenula svoje kompetencie zo zákona o ústavnom súde, ktoré jej umožňujú pojednávanie zvolať, ale aj odročiť, a to aj bez udania dôvodu.

Macejková nevylúčila, že sa tak môže stať aj v prípade požiadavky iných účastníkov konaní pred ÚS SR. "Zatiaľ sme takú situáciu nemali. Ale v prípade, ak by sa občan na ÚS obrátil a požiadavku zdôvodnil, nevidím v tom nijaký problém," dodala predsedníčka ÚS SR.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/