(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Depo DPMK sa bude sťahovať kvôli výstavbe multifunkčného areálu
@ Aktuálne -> Doprava     Jun 27 2008 - 09:04 GMT
(TASR) - Približne 150 miliónov Sk (4,95 milióna eur) bude stáť sťahovanie provizórneho depa Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) zo Všešportového areálu na Bardejovskú ulicu. Prostriedky na sťahovanie schválili dnes poslanci Mestského zastupiteľstva pri prerokovaní druhej úpravy mestského rozpočtu.

Ako spresnila pre TASR hovorkyňa Magistrátu mesta Košice Jana Geročová, presťahovať musí DPMK autobusy a plniacu stanicu plynu do 30. júna budúceho roku. Náklady na sťahovanie vyvolal investičný zámer britskej spoločnosti E Side Property Limitid, ktorá tam postaví multifunkčný areál v hodnote približne jednej miliardy Sk (33 miliónov eur). Mesto schválilo prenájom pozemkov s tým, že ak sa výstavba nezačne do dvoch rokov, od zmluvy odstúpi.

Multifunkčný areál so štadiónom pre viac ako 20.000 divákov bude slúžiť popri športových podujatiach hlavne na organizovanie masových kultúrnych podujatí zaujímavých pre celý východoslovenský región, ale tiež na administratívne účely, ubytovacie a obchodné služby. Podobný areál už stavia britský investor v Prahe.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/