(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Valné zhromaždenie Paneurópskej únie bude o medzikultúrnom dialógu
@ Aktuálne -> Politika     Jun 13 2008 - 16:20 GMT
(TASR) - Európsky rok medzikultúrneho dialógu, príprava na voľby do Európskeho parlamentu v roku 2009, ako aj smerovanie paneurópskeho hnutia v budúcnosti budú ťažiskom 18. Valného zhromaždenia Paneurópskej únie (VZ PEÚ), ktoré bude v sobotu 14. júna v Košiciach.

Ako uviedol dnes pre TASR predseda košickej pobočky Eduard Buráš, VZ PEÚ bude v Košiciach rokovať po prvý raz. Informoval, že PÚ vznikla skôr ako Európska únia, už v roku 1923 a hovorí sa jej aj staršia sestra EÚ. Odvtedy šíri myšlienky tolerancie a spolupráce medzi európskymi národmi.

Čestným predsedom PÚ je Otto von Habsburg a jej súčasným prezidentom Alain Terrenoire. Europoslanci, členovia PEÚ v Európskom parlamente, tvoria silnú skupinu vyše 70 poslancov. O vplyve Panueropánov svedčí, že člen predsedníctva PNÚ Ingo Friedrich je súčasne podpredsedom Európskeho parlamentu.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/