(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Traja poľskí školáci zablúdili
@ Aktuálne -> Región     Jun 07 2008 - 02:34 GMT
(TASR) - Traja poľskí školáci zablúdili v Slovenskom raji po tom, ako sa oddelili od skupiny a na rázcestí zle odbočili. Pátrali po nich záchranári z oblastného strediska Horskej záchrannej služby (HZS) Slovenský raj.
"Vo štvrtok 5. júna podvečer pred 18.00 h požiadal poľský sprievodca záchranárov HZS o pomoc pri pátraní po troch žiakoch, ktorých mal v skupine. Dvaja 16-roční chlapci a jedno rovnako staré dievča sa oddelili od skupiny pri prechode Prielomom Hornádu. Na rázcestí v Bielom potoku zle odbočili a pokračovali Dolinou Bieleho potoka," informoval dnes centrálny dispečing HZS.
Ostatní členovia skupiny pokračovali na Čingov, kde vedúci zistili, že im chýbajú traja žiaci.
Záchranári našli trojicu dezorientovaných mladých ľudí na turistickom chodníku medzi Sokolou dolinou a Klauzami. Terénnym vozidlom HZS ich dopravili na Čingov, kde ich prevzali učitelia.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/