(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Hádzaná: Prešov - Košice 39:28 v 1. finále play off extraligy mužov.
@ Aktuálne -> Šport     May 15 2008 - 03:25 GMT
V prvom zápase finálovej série o majstra Slovenska hádzanárov vyhral obhajca titulu Tatran Prešov nad Košicami o 11 gólov 39:28. Druhý zápas finálovej série je na programe v Košiciach v nedeľu 18. mája o 15.00.


Tatran Prešov - IS Košice 39:28 (20:16)
Zostavy a góly: Bakša, Meluš - Mazúr, T. Mažár 2, Huňady 7/4, Michal Urban 1, Pekár 8, Fuňak 5, Radčenko 3, Tumidalský 1, Mikéci 2, Kozlov 8/1, S. Mažár, Dudáš 2 - Olejár, Paul - Mazák 2, Hruščák 6/1, Nuber, Štefanisko, Kolesár 3, Guzy 6/1, Pecha 2, Krstič, Baláž 2, Durilla 4, T. Urban 2, Petraško 1. Rozhodovali: Baďura, Ondogrecula, vylúčení: 6:5, ČK: Tumidalský za tri vylúčenia, 7 m hody: 6/5 - 3/2, 1020 divákov
Na zápasy: 1:0


V prvom polčase domáci dosť nenapĺňali papierové prognózy. Veľký favorit nielen tohto stretnutia, ale aj celej série nebol spočiatku vo svojej koži. Prešovská obrana bola až príliš deravá a domáci navyše zahadzovali vyložené šance. Snaživí a bojovní hostia sa spoliehali na koncovku Guzyho, ktorý do prestávky vsietil 6 pekných gólov. Záver ale patril nakoniec hostiteľom, ktorí odchádzali do kabín so 4-gólovým náskokom. Hneď na začiatku druhého dejstva prišiel definitívny zlom. Majster pridal ďalšie tri góly a viedol už 23:16. Od tých chvíľ bolo prakticky o osude zápasu rozhodnuté. Hostia už neboli takí nebezpeční, Guzy sa k streľbe už toľko nedostával a dokonca zahodil aj sedmičku. Zeleno-bieli hlavne po rýchlych protiútokoch svoj náskok zvyšovali. V 43. minúte za stavu 30:23 dali päť gólov po sebe, hostia žiaden a bolo už o 12 - 35:23. Potom nasledovalo čiastočné poľavenie Prešovčanov, avšak o osude stretnutia bolo už rozhodnuté.


Martin Lipták, tréner Prešova: "Úlohu sme splnili vedieme na zápasy 1:0. Spočiatku bolo vidieť na mojich hráčoch, že majú dlhšiu zápasovú pauzu. Nemohli sa dostať do tempa a zle bránili. No v druhom polčase sa rapídne zlepšili a po vytvorení bezpečného náskoku sa toto stretnutie už len dohrávalo."
Ján Hruščák, tréner Košíc: "Gratulujem Prešovu k víťazstvu. My sme boli v prvom polčase dobrí, no slabo sme bránili. Po výmene strán nás domáci prinútili k technickým chybám a šance, ktoré sme si ťažko vypracovali sme aj zahadzovali. No nie som nahnevaný, kvalita je jednoznačne na strane Prešova. Nebolo to v našom podaní optimálne, ale ani nie až také zlé."

zdroj: TASR


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/