(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Poslanci z hospodárskeho výboru NRSR rokujú o tepelnej energetike.
@ Aktuálne -> Región     Apr 23 2008 - 10:47 GMT
Na problematiku tepelnej energetiky, znižovania emisií a využívanie obnoviteľných zdrojov energie je zamerané dvojdňové výjazdové rokovanie členov Výboru Národnej rady (NR) SR pre hospodársku politiku, ktoré sa začalo dnes v Košiciach.

"Prišli sme sa oboznámiť s energetickou koncepciou mesta, s pohľadmi, aké má jeho Tepelné hospodárstvo, Tepláreň Košice, či KOSIT, zaoberajúci sa zberom a spracovaním komunálneho odpadu a chceme vedieť aj stanoviská Úradu pre reguláciu sieťových odvetví", uviedol pre TASR predseda výboru Maroš Kondrót. Podľa jeho slov pôjde aj o plány do budúcnosti na využitie alternatívnych zdrojov z hlbinného vrtu v neďalekej obci Ïurkov a nahrádzanie fosílnych palív geotermálnou energiou.

"Je to informatívne rokovanie, ale výstup by mal byť ten, že budeme lepšie oboznámení so situáciou, ktorú vieme pretaviť do podpory zákonov, ktoré sa týkajú výroby tepla z obnoviteľných zdrojov a problematiky energetického zásobovania celého kraja", dodal Kondrót.

Členovia výboru sa stretnú s predstaviteľmi mestskej a regionálnej samosprávy, Technickej univerzity v Košiciach, popredných firiem a odbornou verejnosťou z oblasti teplárenstva.

zdroj: TASR


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/