(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Obnovenie dodávok plynu v Slanci sa očakáva najneskôr v stredu.
@ Aktuálne -> Región     Mar 19 2008 - 14:17 GMT
(TASR) - Dnes v nočných hodinách alebo najneskôr v stredu 19. marca obnoví spoločnosť SPP – distribúcia dodávky zemného plynu pre obce, ktorým boli v dôsledku výbuchu plynu pri obci Slanec v okrese Košice-okolie z technických a preventívno-bezpečnostných dôvodov prerušené jeho dodávky.

Podľa slov generálneho riaditeľa spoločnosti Kazimíra Kmeťa chcú, aby sa obyvatelia mohli v pokoji pripraviť na veľkonočné sviatky. "Zamestnanci pracujú na tomto mieste dňom aj nocou, nepretržite od samotnej udalosti, pričom úzko spolupracujú s príslušnými orgánmi a zástupcami miestnych samospráv. Túto spoluprácu si veľmi ceníme a ďakujeme za ňu," zdôraznil Kmeť.
SPP – distribúcia ubezpečuje verejnosť, že bezpečnosť distribúcie zemného plynu je jej prioritou. Spoločnosť dôsledne dodržuje povinnosť zabezpečovať cyklické odborné prehliadky v zmysle vyhlášky o vyhradených plynových zariadeniach.
Za obcou Slanec v okrese Košice-okolie došlo v pondelok 17. marca okolo 5.50 h v lesnom poraste k výbuchu distribučného plynovodu. Hasičom sa asi o 7.30 h šľahajúce plamene podarilo uhasiť. K zraneniam osôb nedošlo. Dopravu cez obec uzatvorili. V dôsledku výbuchu plynovodu okamžite odstavili časť odberateľov zemného plynu v okolí a na miesto bola vyslaná zásahová jednotka. Plynári potom postupne zužovali okruh odstavených od plynu. Príčina udalosti sa momentálne vyšetruje a SPP – distribúcia poskytuje príslušným orgánom plnú súčinnosť.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/