(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
SPP pracuje na odstránení poruchy plynovodu.
@ Aktuálne -> Región     Mar 17 2008 - 19:04 GMT
(TASR) - Slovenský plynárensky priemysel (SPP) ubezpečuje obyvateľov, že výron zemného plynu s následným požiarom na distribučnom plynovode pri obci Slanec v okrese Košice-okolie v skorých ranných hodinách vďaka okamžitému zásahu plynárov a iných bezpečnostných zložiek odstránili a SPP – distribúcia má situáciu pod kontrolou.

"Boli prijaté všetky bezpečnostné opatrenia. Pri udalosti sa nikto nezranil. Časti odberateľov v priľahlých obciach v okolí miesta udalosti je momentálne z bezpečnostných a technických dôvodov dočasne prerušená dodávka zemného plynu. Pracovníci SPP – distribúcia intenzívne pracujú na odstránení poruchy a obnovení dodávok zemného plynu. Príčina udalosti sa vyšetruje, SPP – distribúcia poskytuje príslušným orgánom plnú súčinnosť," informovala TASR Dana Kršáková zo spoločnosti SPP.
K výbuchu distribučného plynovodu došlo dnes krátko pred šiestou hodinou ráno v lesnom poraste za obcou Slanec. Požiar, na ktorého hasení sa zúčastnilo šesť cisternových vozidiel a 19 hasičov, sa podarilo o 7.30 h čiastočne uhasiť a dostať pod kontrolu.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/