(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Návraty Arpáda Račka.
@ Kultúra -> Literatúra     Mar 11 2008 - 15:25 GMT
Po úspešnej monografii sochára Arpáda Račka prichádza na náš knižný trh nové dielo Ján Čomaja s názvom Návraty Arpáda Račka. Ide o zaujímavú životopisnú kompozíciu o jednom z najvýznamnejších súčasných slovenských sochárov. Autor sleduje jeho život od detstva stráveného v Maďarsku, cez pražské štúdiá, až po jeho zrelé roky, samozrejme nevynechá jeho tvorbu a okolnosti, za ktorých jeho diela vznikali.

Čomaj knihu napísal v duchu akejsi intimity, vo forme sochárovho rozprávania, kniha je obohatená o sedemdesiat fotografií autorovho života a jeho diel. Tých, ktorých dielo Arpáda Račka stále oslovuje, majú možnosť stretnúť sa s majstrom už vo štvrtok 13.3. 2008 o 16.00 hod. v priestoroch Technického múzea v Košiciach, kde Slovenské PEN centrum pripravilo verejnú prezentáciu a krst jeho druhej knihy, za účasti autora a významných osobností. Podujatie bude doplnené o malú výstavu plastík, kresebných štúdií a premietanie životopisného filmu tohto košického sochára.

SC PEN, Košice


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/