(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Zahrajže mi, zahraj – podujatie detského hudobného folklóru .
@ Kultúra -> Oznamy     Mar 07 2008 - 16:16 GMT
Krajské osvetové stredisko v spolupráci s MÚ Košice Staré mesto v Košiciach poteší v sobotu 15.marca 2008 milovníkov detskej hudobnosti, bezprostrednosti, speváckeho a inštrumentačného umenia. Víkendová sobota, konkrétne v Radničnej sále na Hviezdoslavovej ul.7 (vchod zo Strojárskej ul.) od 9.00 hodiny bude patriť ľudovým piesňam našich predkov.

Na tejto regionálnej súťaži detského hudobného folklóru, ktorý nesie írečitý názov rozkazovačky „Zahrajže mi, zahraj“ sa stretne cca.130 detí, venujúcich sa tradičnému folklóru. Pod dohľadom odbornej poroty v zložení Mgr.¼.Varínsky, Mgr.M.Rendoš a M.Markotánová si súťažiaci zmerajú svoj talent v piatich kategóriách: sólisti speváci, sólisti inštrumentalisti, spevácke duo, spevácke skupiny a ľudové hudby detí vo veku do 15 rokov. Záujem o súťaženie bol vysoký z detských folklórnych súborov okresov Košice mesto – ABOVČEK, ABOVČAŇE, ČARNIČKA, HANIČKA, JAHÔDKA, ŠAČANKA, VIGANČEK A ŽELEZIARIK, ale aj z Košíc – okolia, konkrétne zmerať svoj talent si prídu z detských folklórnych súborov BUDZIMERSKI FARTUŠEK z Budimíra, BE¼ANČEK z Košickej Belej a ROZMARING SARJ zo Sene. Organizátori víťazov z tohto regionálneho kola nominujú do krajského kola, ktoré sa bude konať v aprílovom termíne, opäť v Košiciach.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/