(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
MFK Košice dostal pozemky, výstavba nového štadióna sa začne v 2009.
@ Aktuálne -> Šport     Feb 29 2008 - 11:48 GMT
Poslanci košického Mestského zastupiteľstva na svojom štvrtkovom rokovaní nakoniec schválili prenájom pozemkov na ploche vyše 30 tisíc metrov štvorcových pri Cassosporte a pod Blšákom pre futbalový klub MFK Košice. Transakcia sa uskutoční za symbolickú korunu a viaže sa na dobu nasledujúcich 50 rokov.

Prenájom sa finalizoval až na druhý pokus, pretože na januárovom zasadnutí tento bod pre niektoré nejasnosti odročili. Podmienkou dohody je začatie výstavby multifunkčného spoločensko-športového areálu s futbalovým štadiónom pre vyše 20 tisíc divákov. Investorom za približne miliardu SK bude britská spoločnosť E SIDE Property Limited.

"Som rád, že nám to poslanci nakoniec odklepli, ale stratili sme zbytočne tri mesiace. V priebehu 10 dní sa zíde predstavenstvo MFK Košice, navrhne a schváli akcionárske dohody. Neskôr založíme spoločnosť, v ktorej bude mať MFK podiel 26 percent a zvyšok bude vo vlastníctve britského investora. Ďalším krokom bude vypracovanie projektu, lebo zatiaľ existuje iba štúdia, ďalšie nevyhnutné procedúry sa nedajú urýchliť. Napríklad vydanie stavebného povolenia by sme mohli obdržať do konca roku 2008 a na jar 2009 by sa už mohla rozbehnúť výstavba štadióna. Výstavba my mala predbežne zabrať 24 mesiacov," prezradil pre TASR prezident MFK Blažej Podolák na margo rozhodnutia poslancov mestského zastupiteľstva.

zdroj: TASR


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/