(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Londýnčania predstavia spôsoby integrovania minorít.
@ Aktuálne -> Región     Feb 26 2008 - 15:15 GMT
(TASR) - Spôsoby, akými Veľká Británia pristupuje k integrovaniu minorít do komunity, predstavia dnes v Košiciach zástupcovia miestnej samosprávy z londýnskej mestskej časti Southwark na seminári za účasti britského veľvyslanca na Slovensku Michaela Robertsa.

Seminár o menšinových politikách pre zástupcov miestnych samospráv pripravil spolu s britským veľvyslanectvom Úrad splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity. Uskutoční sa v Inštitúte vzdelávania veterinárnych lekárov v Košiciach, Cesta pod Hradovou 13/A od 9.00 h do 15.30 h.
"Som nesmierne rád, že môžeme podporiť spoluprácu našich krajín v tejto oblasti a priniesť skúsenosť z Veľkej Británie na Slovensko," povedal Roberts.
Veľvyslanec sa počas dnešnej pracovnej cesty v Košiciach stretne aj so zástupcami mesta, Košického samosprávneho kraja, Ústavného súdu SR a navštívi Strednú umeleckú školu na Exnárovej ulici.
TASR o návšteve informovala Monika Holečková, tlačová a politická tajomníčka britskej ambasády v SR.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/