(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Výstava prác z I. medzinárodného plenéra výtvarníkov v Čečejovciach.
@ Kultúra -> Výtvarné umenie     Feb 08 2008 - 06:20 GMT
Milovníkom výtvarného umenia predstavujeme práce z medzinárodného plenéra výtvarníkov, ktorý sa konal v roku 2007 v Čečejovciach. Plenér pripravil známy výtvarník a reštaurátor Igor Sokolovský a podnikateľ Ladislav Oros s podporou obce Čečejovce. Podujatie sa konalo v dňoch 16. – 26. augusta 2007 v čase, kedy si obec Čečejovce pripomínala 690. výročie svojho vzniku. Na plenéri sa stretlo 29 výtvarníkov z Anglicka, Írska, Maďarska, Rakúska, Rumunska, Slovinska , Ukrajiny a Slovenska. Výsledkom ich desaťdňovej práce bolo vyše 90 výtvarných prác, z toho 6 plastík z dreva a kameňa. Do depozitu organizátorov každý výtvarník odovzdal dve práce. Výstava výberu prác z I. medzinárodného plenéra výtvarníkov v Čečejovciach bude sprístupnená v Galérii KOS na Hviezdoslavovej 7 od 13. do 29. februára a od 3. do 7. marca na Strojárskej 3 v Košiciach .

Vystavujúci autori :

Angyal Júlia (Maďarsko), Benko Slavo (Slovensko), Bíreš Ivan (Slovensko), Bistika Helmut (Slovensko), Demko Ladislav (Slovensko), Jones Paul (Anglicko), Kane Sean (Írsko), Kondratyuk Olena (Ukrajina), Korž – Radko Ľudmila (Ukrajina), Kotánová Soňa (Slovensko), Lukács Ján (Slovensko), Mikloš Marián (Slovensko), Nehrebeczký Kazimír (Slovensko), Osgyányi Sára (Maďarsko), Palenčár Pavol (Slovensko), Pástor Štefan (Slovensko), Sitek Ján (Slovensko), Smolák Andrej (Slovensko), Siska – Szabó Hajnalka (Rumunsko), Sokolovská Edita (Slovensko), Sokolovský Igor (Slovensko), Staňo Ladislav (Slovensko), Szabová Viera (Slovensko), Šuštar Muruša (Slovinsko), Véghseő Klára (Maďarsko)


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/