(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Predaj prebytočného majetku za takmer 91 miliónov Sk schválil vlani KSK
@ Aktuálne -> Región     Jan 15 2008 - 08:48 GMT
(TASR) - Predaj prebytočného majetku v hodnote takmer 91 miliónov Sk schválilo vlani na svojich rokovaniach Zastupiteľstvo Košického samosprávneho kraja (KSK). Ide väčšinou o stavby, ktoré už pri prechode majetku od štátu získala regionálna samospráva v dezolátnom stave a nevyužívala ich.

Podľa hovorkyne Zuzany Bobrikovej očakáva KSK na základe doteraz uzavretých 22 zmlúv zisk z predaja vyše 82,4 milióna Sk.
Kupujúci zatiaľ uhradili na účet viac ako 40,2 milióna Sk. Ostáva ešte získať do rozpočtu vyše 42,1 milióna Sk. Z tejto sumy podstatnú časť tvorí budova na Školskej ulici v Spišskej Novej Vsi a niektoré ďalšie komplikované predaje, napríklad bývalá škola v prírode v Medzeve, ktoré zatiaľ zrušili.
Za 16,1 milióna Sk predal KSK objekt kaštieľa v košickej mestskej časti Barca, kde chce súkromná firma po rekonštrukcii zriadiť päťhviezdičkový hotel. Na jeho prevádzkovanie už vznikla akciová spoločnosť, ktorej členom je aj KSK.
Obec Čečejovce v okrese Košice-okolie kúpila od KSK za 3 milióny Sk dlhodobo nevyužívaný internát SOU poľnohospodárskeho. Do objektu chcú podľa starostu Štefana Magočiho investovať a pravdepodobne v ňom bude zariadenie sociálnych služieb.
Pre SOU stavebné na Ostrovského ulici v Košiciach bude prospešná výmena pozemkov, pri ktorej kupujúci doplácal pre KSK 3,5 milióna Sk.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/