(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Divadlo Thália dnes uvedie kriminálnu drámu Gézu Csátha - Janík.
@ Kultúra -> Divadlo     Dec 13 2007 - 07:08 GMT
(TASR) - Divadlo Thália pripravilo v poradí štvrtú premiéru sezóny, kriminálnu drámu maďarského autora Gézu Csátha (1887-1918) - Janík. Režisér Károly Korognai sa zároveň predstaví v jednej z troch hlavných postáv, v úlohe manžela.

"Hra Janík je jednou z najkrajších Csáthových hier. Autor v nej detailne vykresľuje ľudskú dušu, pričom sa do veľkej miery odráža autorova profesionalita psychiatra. Bolo mi cťou pracovať s týmto dielom," uviedol režisér.
Diváci sa môžu tešiť na výtvarne pútavo stvárnený príbeh zo začiatku 20. storočia, okorenený kriminálnou záplatkou. Dej sa odohráva v malomeštiackej budapeštianskej rodine. Eugen Pertics s manželkou Zlaticou prenajali jednu z izieb mladému zamestnancovi ministerstva, Kálmanovi. Čo sa udeje v manželskom trojuholníku a kto je otcom syna Janíka, sa diváci dozvedia na dnešnej premiére hry v košickom divadle Thália.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/