(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Samosprávny kraj získal vysoké ratingové hodnotenie od Moody's.
@ Aktuálne -> Región     Dec 10 2007 - 06:21 GMT
(TASR) - Košický samosprávny kraj (KSK) získal vysoké ratingové hodnotenie od agentúry Moody's Investors Service (MIS). Analytickú hodnotiacu správu zobrali na vedomie poslanci KSK na dnešnom 15. rokovaní zastupiteľstva.

"Pozitívny rating je dobrý signál pre našich partnerov a investorov. Kraj je dôveryhodný a finančne stabilný," reagoval predseda KSK Zdenko Trebuľa.
Národný rating KSK bol potvrdený ratingovým stupňom s vysokou úverovou bonitou Aa 1.sk so stabilným výhľadom na splácanie svojich záväzkov a základným hodnotením bonity KSK na úrovni 8. stupňa globálnej ratingovej škály BCA (Baseline Credit Assessment) v stupnici od 1 do 21, čo pri národnom ratingu zodpovedá ratingovému hodnoteniu Aa 1.sk.
Analytici pozitívne ohodnotili konzervatívny prístup vedenia KSK k financovaniu kapitálových výdavkov a uplatňovanie rozvážnej fiškálnej politiky, ktorá je zaradená do silných stránok ratingového hodnotenia.
Jedinou výhradou uvedenou v analýze (MIS) je obmedzená flexibilita príjmov a rigidita na strane výdavkov. To je spôsobené vysokou úrovňou závislosti kraja od vládnych zdrojov od 71 do 100 percent vo forme zdieľaných daní, ktoré sú stanovené a vyberané na úrovni štátu a následne sú prerozdeľované, alebo v oblasti bežných výdavkov, kde jestvujú len obmedzené možnosti ich regulácie.
Výsledok ratingového hodnotenia KSK spoločnosťou MIS bol zverejnený 14. októbra 2007. Podrobné znenie ratingovej analýzy je zverejnené na web stránke KSK www.kosice.regionet.sk


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/