(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Basketbal-EL:Súboj nervov rozhodli pre seba Košičanky, excelovala McCarvileová.
@ Aktuálne -> Šport     Dec 06 2007 - 03:14 GMT
(TASR) - Vo svojom piatom stretnutí C-skupiny Euroligy basketbalistiek zdolali hráčky KOSITu 2013 Košice na domácej palubovke poľský tím Lotos Gdynia 79:77. Rozhodujúci kôš zaznamenala 6 sekúnd pred koncom McCarvilleová.

C-skupina Euroligy - 5.kolo:
KOSIT 2013 Košice - Lotos Gdynia 79:77 (41:44)
Zostava a body Košíc: McCarvilleová 28, Michulková 11, Jalčová 14, Kováčová 4, Gearldsová 6 (Jurčenková 16, Číkošová 0) - Cantyová 19, Holdsclawová 18, Breitreinerová 18. TH: 24/20-19/5, trojky: 5:6, osobné chyby: 18:20, 1800 divákov, rozhodcovia: Poljansek (Slovin.), Čajkovskij (Ukr.), Ekti (Tur.).


Na zápas, v ktorom najmä hostiteľkám išlo o veľa, nastúpil štvornásobný slovenský majster s Američankou Janel McCarvilleovou a jej prítomnosť na palubovke bolo cítiť. Nielenže otvorila skóre stretnutia, ale bola najlepšou strelkyňou tímu a veľmi užitočná aj pod vlastným košom.
Po úvodných zoznamovacích minútach a vyrovnanom priebehu sa Gdynia dostala v 5. minúte prvýkrát do vedenia (14:11) a postupne náskok zvýšila na šesťbodový. Potom však domáce hráčky zvýšili bojovnosť a využili strelecký útlm súperiek a zásluhou šnúry 16:1 získali sľubný náskok 33:24. Zďaleka nebol rozhodujúci, naopak poľský kolektív ešte pred prestávkou získal späť mierny náskok. Diváci si však prišli na svoje aj po prestávke, lebo ani jeden kolektív nedokázal definitívne rozhodnúť o svojom víťazstve. V závere potom riadne zapracovala aj nervozita. Košičanky viackrát dotiahli na rozdiel dvoch bodov. Ešte dve minúty prehrávali Košičanky o štyri body 73:77, ale finiš mali strhujúci a úspešný. Pripísali si veľmi cenné víťazstvo so zdatným súperom.


Vladimír Karnay, tréner Košičaniek: "Veľmi nám pomohlo, že na stretnutie mohla nastúpiť McCarvilleová, jej miesto v kolektíve nevieme rovnocenne nahradiť. Škoda, že nehrala proti Valenciennes, dnes sme mohli byť veselší a s jedným víťazstvom navyše. Toto víťazstvo je pre nás veľmi cenné."


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/