(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Verse Versus Verse.
@ Kultúra -> Literatúra     Nov 28 2007 - 12:09 GMT
Interaktívny projekt Verse Versus Verse vznikol v roku 2007 ako jeden z podporných projektov mesta Košice, kandidáta na Európske hlavné mesto kultúry 2013. Hlavným organizátorom je vydavateľstvo Pectus a jeho cieľom je oživiť literárne po(d)vedomie mesta, priblížiť ľuďom tvorivé písanie, vzbudiť v nich aktívny záujem o poéziu, poukázať na jej podstatu a význam.

Podstatou Verse Versus Verse je interaktívne písanie poézie, keď účasníci zo širokej slovenskej verejnosti komunikujú s poematom (renomovaným básnikom) prostredníctvom veršov v špeciálnom webovom priestore. Poeti, ktorí sa zapojili do tohto projektu, majú šancu svoje básne uzrieť v prvom zborníku slovenskej interaktívne písanej poézie. Koordinátor projektu, Richard Kitta, nevylučuje pokračovanie projektu v prípade veľkého záujmu. Projekt zatiaľ pokračuje do 7. 12. 2007 a jeho verejná ukážka (tzv. screen) sa uskutoční 29. 11. 2007 vo večerných hodinách na Hlavnej ulici v Košiciach. Ïalšie informácie o projekte a básne si môžete prečítať na stránke www.vvv.eu.sk.

Zdroj: Pectus


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/