(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Vodné pólo: Prvoradý cieľ je postup na ME, tvrdí staronový asistent Sirotný
@ Aktuálne -> Šport     Nov 23 2007 - 03:37 GMT
(TASR) - Slovenská seniorská vodnopólová reprezentácia, zložená výlučne z hráčov domácej extraligy, sa vo štvrtok večer zišla v košickej krytej plavárni.

Šesť týždňov pred kvalifikáciou o postup do A-skupiny ME v Malage absolvujú hráči prvé, štvordňové sústredenie pod taktovkou chorvátskeho trénera Ante Nakiča a staronového asistenta Pavla Sirotného. Ten už v minulosti trikrát v rovnakej funkcii pri mužstve pracoval, medzičasom aj v Turecku a Egypte. Nahradil Vladimíra Prelovského, ktorý po neúspešnej európskej kvalifikácii OH v Bratislave odišiel do Francúzska.
"Začiatkom januára nás čaká kvalifikácia ME vo Francúzsku a vo štvrtok sme začali prípravu na ňu sústredením v Košiciach. Zúčastňujú sa hráči z domácej súťaže a potrvá do nedele. V pondelok nadväzuje na to herná príprava s rumunským reprezentačným mužstvom v Rumunsku, ktorá potrvá štyri dni. Do začiatku kvalifikácie by sme mali absolvovať ešte 3-4 sústredenia doma aj v zahraničí," prezradil tréner Pavol Sirotný.
Slovensko nebude štartovať na OH 2008 v Pekingu, nedostalo sa ani na posledné MS v Austrálii, preto by si chcelo napraviť reputáciu aspoň na kontinentálnom šampionáte v Španielsku. Musí však uspieť vo francúzskom Montpellieri (4.-6.januára), ale z vyrovnanej trojice s domácim Francúzskom a silným Nemeckom môžu postúpiť iba dvaja.
"Termín kvalifikácie nie je pre nás najvhodnejší, lebo v príprave sú iba hráči z domácej súťaže a len počas záverečného sústredenia v decembri po Vianociach budeme v plnom zložení, teda i s hráčmi zo zahraničných líg. Napriek tomu spolu s hlavným trénerom Nakičom sa budeme snažiť, aby sme toto mužstvo dostali na ME, čo je náš prvoradý a hlavný cieľ," dodal Sirotný.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/