(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Medzinárodný certifikát a vlajku Zelená škola získala ZŠ Krosnianska.
@ Aktuálne -> Školstvo     Nov 14 2007 - 16:23 GMT
(TASR) - Medzinárodne platný certifikát a vlajku Zelená škola získala v tohtoročnom 2. ročníku rovnomenného celoslovenského ekologického projektu Základná škola na Krosnianskej ulici v Košiciach.

"Konkurencia v súťaži bola veľká, ale naša vytrvalosť, otvorenosť novým myšlienkam a trendom, ale aj podpora alternatívnych spôsobov výučby nás posunula medzi najlepších. Je to pre nás veľká pocta, pretože do užšieho výberu sa dostalo iba minimum škôl z východného Slovenska. Sme jedna z dvoch škôl v Košiciach, ktorá sa môže popýšiť medzinárodne platným certifikátom," uviedol dnes riaditeľ školy Štefan Dzurovčák.
Podľa koordinátorky akcie Alžbety Danihelovej projekty zamerané na ekológiu, ktoré majú vzdelávací, ale zároveň hravý charakter, dávajú škole možnosť vychovávať žiakov k uvedomelejšiemu prístupu k svojmu okoliu. "Ich záujem nás presviedča, že budúcnosť našej planéty, nášho mesta či prírodného bohatstva im nie je ľahostajná a ich nadšenie nás povzbudzuje k tomu, aby sme v takýchto aktivitách aj naďalej pokračovali," dodala Danihelová.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/