(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Hokej:Košičan Bicek do fínskeho Kuopia, ale s klauzulou v zmluve.
@ Aktuálne -> Šport     Nov 13 2007 - 03:43 GMT
(TASR) - Dvadsaťosemročný odchovanec košického hokeja Jiří Bicek, ktorý v minulej sezóne obliekal dres švédskeho Brynäsu (35 zápasov, 8 gólov, 9 prihrávok), počas víkendu odletel do Fínska, kde bude obliekať dres posledného tímu fínskej ligy KaiPA Kuopio. Mužstvo má po 20 zápasoch na svojom konte iba 13 bodov a dalo iba 38 gólov. Aj preto nie je isté, či sezónu dokončí v tomto tíme.

"Viem, že sa Kuopio trápi, ale je tam aj odhodlanie niečo s tým urobiť a preto zháňajú posily. Asi odo mňa čakajú nejaké góly, nahrávky, ale to je v poriadku. V prvom rade musím mať dostatok priestoru, lebo vo Švédsku som ho nemal. Verím, že mužstvu pomôžem. Ale aj kvôli postaveniu mužstva je v zmluve klauzula, že kontrakt je síce do konca sezóny, ale k 9.decembru je možnosť z jednej alebo druhej strany ho vypovedať. Ak by už Kuopio nemalo šancu na postup do play off, mohol by som zmeniť klub. Aj Fíni by ma nemuseli zbytočne platiť. Mne práve takýto kontrakt vyhovoval," povedal pre utorňajšie vydanie regionálneho denníka Korzár útočník J. Bicek, víťaz Stanley Cupu spred štyroch rokov, ktorého v lete skúšal aj rakúsky Red Bull Salzburg.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/