(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Novým viceprezidentom pre výrobu U.S. Steel Košice je Matthew Perkins.
@ Aktuálne -> Región     Nov 06 2007 - 13:56 GMT
(TASR) - Oceliarne U.S. Steel Košice majú nového viceprezidenta pre výrobu. Do funkcie bol vymenovaný Matthew B. Perkins. Dôvodom personálnej výmeny je vymenovanie doterajšieho viceprezidenta pre výrobu Richarda Veitcha za viceprezidenta a generálneho riaditeľa U.S. Steel Serbia. Veitch pôsobil v dcérskej spoločnosti U.S. Steel Košice od júna 2006.

V novej pozícii bude Perkins podliehať viceprezidentovi pre európske závody Davidovi H. Lohrovi a bude zodpovedný za dohľad nad každodennou prevádzkou v zariadeniach slovenskej dcérskej spoločnosti. "Mattove technické vedomosti a pôsobenie v Spojených štátoch a v strednej Európe budú pre U.S. Steel Košice skutočným prínosom," komentoval udalosť Lohr.
Perkins má 40 rokov, narodil sa v Hamiltone, v štáte Ohio. Študoval na Ohio State University, kde v roku 1991 získal titul bakalára v oblasti hutného strojárstva. Univerzitný diplom si rozšíril v oblasti obchodnej správy na univerzite Pittsburgh v roku 1998.
Pracoval 10 rokov pre spoločnosť LTV Steel Company predtým, než v roku 2001 U.S. Steel prevzala pocínovňu LTV East Chicago v East Chicago, Indiana, kde pôsobil ako oblastný manažér. V East Chicago Tin a Gary Works v meste Gary, Indiana zastával viaceré pozície. V roku 2003 sa Perkins presťahoval do Srbska, kde bol povýšený na generálneho manažéra pre valcovne v zariadení U.S. Steel Serbia, Smederevo. O rok neskôr získal pozíciu riaditeľa pre výrobu v U.S. Steel Serbia. Poslednú doterajšiu funkciu manažéra závodu prvovýroba v Great Lakes Works prijal v júli 2006, zodpovedal za dohľad nad železiarskou a oceliarskou výrobou v oblasti Detroit.
Informáciu pre TASR poskytol hovorca spoločnosti Ján Bača.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/