(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Milan Sanči z U.S. Steel vyhral národné kolo súťaže EKO 2007.
@ Aktuálne -> Životné prostredie     Oct 17 2007 - 03:14 GMT
(TASR) - Milan Sanči z U.S. Steel Košice zvíťazil v 7. ročníku národného kola Medzinárodnej ekologickej súťaže EKO 2007, ktorú pod záštitou ministra životného prostredia SR vyhodnotili dnes na pôde košickej Technickej univerzity (TU). Prácu zameral víťaz na ekologizáciu výroby energetických médií v U.S. Steel.

V kategórii vysokých škôl si prvenstvo odniesol Patrik Oros z Hutníckej fakulty TU za prácu nazvanú Prepracovanie odpadov z výroby hliníka na využiteľné produkty.
Do kategórie stredoškolských prác, v ktorej sa vlani práve slovenský zástupca stal víťazom medzinárodnej súťaže, organizátori nedostali žiadnu prihlášku.
Do súťaže zorganizovanej v spolupráci s U.S. Steel a Nadáciou SPP sa v dvoch kategóriách prihlásilo 15 účastníkov. Víťazi postupujú do medzinárodného kola, ktorého sa už tradične zúčastňujú aj súťažiaci z Poľska a Česka. Vyhodnotia ho koncom novembra opäť na pôde TU.
TASR informoval hovorca TU Vasiľ Demko.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/