(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Basketbal: Majstrovský tím z Košíc je v kríze, nový káder sa iba formuje.
@ Aktuálne -> Šport     Oct 16 2007 - 07:11 GMT
(TASR) - S jediným víťazstvom po 5. kole a predposledná 11. priečka v extralige je na prvý pohľad smutný úvod basketbalistov Slávie TU Košice do sezóny, do ktorej vstúpili ako obhajcovia titulu. Z majstrovského tímu však odišla presne polovica hráčov základnej dvanástky, zostal jediný legionár, pivot Dejan Stojanovič. V letnom období nastal pohyb hlavne smerom von na všetkých stranách, klub musel riešiť aj ekonomické záležitosti.

Historický prvý mužský basketbalový titul v Košiciach vyvrcholil v závere mája veľkými oslavami na Hlavnej ulici. Na prijatí mužstva na košickej radnici primátor mesta vyjadril presvedčenie, že Košice sa stávajú mekkou tohto športu na Slovensku. Hráči prisľúbili snahu o obhájenie titulu aj v budúcej sezóne. Lenže najskôr odišiel do maďarského Székésfehérváru srbský tréner Goran Miljkovič, po ňom skončil z pracovných dôvodov aj prezident klubu Igor Laskovský a hneď nasledovali aj ďalší hráči. Kormidla sa ujal Miloš Pažický, ktorý sedem rokov pôsobil vo Svite, no takmer do začiatku novej sezóny musel klub riešiť a nakoniec vyplatiť pod hrozbou zastavenia činnosti bývalého hráča Jozefa Bučáka, trénera Juraja Gacíka i ďalšie problémy. V rámci šetrenia sa technici museli rozlúčiť s už angažovanými posilami Martinom Míčkom a Romanom Ivanom. Aby toho nebolo dosť, v príprave, v ktorej majstra nepreveril žiadny silnejší súper, sa vyskytli viaceré zranenia a choroby hráčov. V podstate sa však začal tvoriť nový celok, ktorý sa za dva letné mesiace zišiel v kompletnom 10-člennom zložení iba dvakrát.
Tréner Pažický musel pracovať s tými, ktorí boli k dispozícii a s vierou, že časom do kolektívu pribudnú nejakí hráči, predovšetkým na poste pod košom a na krídle. Ako aktuálny cieľ vidí postup do play off a nestráca optimizmus. "Ohľadom našich výkonov a pôsobenia v extralige si myslím, že pokiaľ sa nám budú vyhýbať zranenia a choroby, ktoré nás postihli v poslednom čase a vzhľadom na plánované doplnenie družstva, má toto družstvo na viac. Už sme to potvrdili aj v posledných dvoch zápasoch a naša výkonnosť ide trošku hore. Pevne verím, že tak ako bol tento zlý začiatok tak sa dostaneme do takého stavu, že si budeme môcť povedať, že je to výborné a že družstvo konečne šliape."


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/