(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V projektoch na čerpanie eurofondov sú často banálne chyby.
@ Aktuálne -> Ekonomika a financie     Oct 09 2007 - 09:21 GMT
(TASR) - Už deväť projektov na čerpanie štrukturálnych fondov EÚ v hodnote približne 30 miliónov Sk pripravila doteraz pre podnikateľov v Košickom kraji košická spoločnosť NODAS, ktorá sa špecializuje na manažovanie europrojektov.

Projekty sa týkali hlavne vzdelávania, technologických inovácií a cestovného ruchu, uviedol dnes pre TASR riaditeľ spoločnosti Anton Čech. Informoval, že v tomto období čakajú hlavne na nové výzvy pre súkromný sektor v rámci schváleného Národného strategického referenčného rámca na plánovacie obdobie 2007 až 2013.
Podľa skúseností NODAS-u žiadatelia často v snahe ušetriť tvoria projekty vlastnými silami. "Preceňujú sa a robia v nich banálne chyby. Tým sa vlastne pripravujú o šancu uspieť v rozhodovaní," povedal Čech. Spresnil, že projekt je rozsiahly elaborát a stačí malá nepresnosť a žiadateľovi ho komisia vráti. Najčastejšie robia podnikatelia chyby pri výdavkových rozpočtoch a zabúdajú na prílohy rôzneho druhu.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/