(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V nonstop 24 hodinovej štafete 1626 účastníkov zvládlo vyše 115 km.
@ Aktuálne -> Šport     Sep 26 2007 - 06:54 GMT
(TASR) - Vyše 115 km odplávalo 1626 účastníkov nonstop plaveckej štafety mesta 24 hodín v bazéne, ktorú ukončili v stredu ráno v košickej Mestskej krytej plavárni. V pestrej vekovej i profesnej škále od štvorročných po vyše osemdesiatročných Košičanov sa vystriedala najmä mládež, ale i rôzne plavecké spôsoby na tratiach od 25 až po 100 m. Prvý skočil do bazéna košický primátor František Knapík, ktorý absolvoval 50 m.

Hoci organizátori rátali s účasťou minimálne 2000 plavcov, návrat k bývalej tradičnej akcii ich nesklamal. Dokazujú to i slová hlavného gestora štafety, bývalého plaveckého reprezentanta Ivana Šuleka: "Sme spokojní, hoci sme očakávali viac, ale aj tento počet je vzhľadom na nový systém štafety, ktorý sa už bude opakovať každým rokom, zaujímavý. Zúčastnilo sa niekoľko materských škôl, základných škôl, centrá voľného času, súkromné ZŠ, gymnázia a ostatné stredné a vysoké školy. Taktiež celé podniky a úrady a niekoľko športových klubov. Ako prvý plával primátor František Knapík, pretože otváral túto štafetu ako aktivitu mesta na kandidatúru Európske hlavné mesto kultúry 2013. Najviac účastníkov bolo z Osemročného športového gymnázia. Najstarším účastníkom bol 82-ročný Jaroslav Holý, najmladší účastníci mali štyri roky."


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/