(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Prechádzka Starým Mestom.
@ Kultúra -> Výstavy     Sep 19 2007 - 06:34 GMT

Warning: file(/home/marek/cassovia/news/190907/vystava/INDEX): failed to open stream: No such file or directory in /raid/cassovia/photoset.inc.php on line 25
Priaznivci fotografie a obdivovatelia krás košického Starého Mesta, ktorí si nemali možnosť v Galérii KOS pozrieť výstavu fotografií Stefana Schmidta „Prechádzka Starým Mestom“ majú príležitosť vzhliadnuť ju od 14.septembra v priestoroch F-klubu v Mestskom kultúrnom stredisku v Moldave nad Bodvou v pracovných dňoch od 8.00 do 16.00.

Autor fotografií žije a pôsobí od roku 1969 v Košiciach, presnejšie v jeho Starom Meste. Posledné roky sa profesionálne prezentuje ako fotoreportér novín Staromestské listy a oficiálneho staromestského webového portálu.

“Vystavená kolekcia fotografií je niečo medzi neštylizovanou portrétnou momentkou mladej ženy v uliciach mesta a reportážnym záznamom akoby náhodne zachytených architektonických detailov. Tieto fotografie nechcú byť dokumentárnym sprievodcom po pamätihodnostiach, ale skôr inšpiráciou pre každého vnímavého človeka, aby sa sám, či s niekým blízkym prešiel staromestskými ulicami a uličkami a vnímal tú krásu a jedinečnosť detailov, ktorú mnohí prestali v hektike bežného života vidieť“, uvádza kurátor výstavy Mgr. Jozef Gazdag.

Reprízu výstavy, ktorú pripravilo Mestské kultúrne stredisko v Moldave nad Bodvou v spolupráci s Krajským osvetovým strediskom v Košiciach si môžu záujemcovia pozrieť do 5.októbra.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/