(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Hokej: HC Košice - MHK Kežmarok 5:3 v 3. kole Slovnaft extraligy, sumár,text.
@ Aktuálne -> Šport     Sep 12 2007 - 03:04 GMT
HC Košice - SkiPark MHK Kežmarok 5:3 (2:0, 0:1, 3:2)
Góly: 2. M. Šterbák, 6. Špilár, 48. M. Bartánus, 55. Gron, 57. Javín - 32. Palovčík, 56. Pavličko, 60. Petrila. Rozhodcovia: D. Konc - R. Vojtek, Mihajlo, vylúčení: 5:5, navyše: Špilár 10 min za nešportové správanie - Šechný 5 min a DKZ za napadnutie, presilovky: 1:1, oslabenia. 0:1, bez zmien, 4676 divákov.

Zoznámenie sa extraligového nováčika z Kežmarku s košickou Steel Arénou malo až príliš krutý úvod. Na konci 2.minúty po prvej priamej strele M. Šterbáka brankár Klempa lovil puk zo siete a na začiatku 6. minúty 36 sekund pred návratom vylúčeného P.Segľu už bolo 2:0 pre domácich. Rýchly náskok favoritovi psychicky pomohol, ale nevyburcoval ho k zvýšeniu náskoku. Aktivitou vynikal najmä tretí domáci útok, chybou však bolo, že namiesto častejšej streľby sa Košičania vybíjali v kombináciach bez zakončenia. Kežmarok sa postupne spamätal a najmä od druhej dvadsaťminútovky vyrovnával hru. Šancí ubudlo, tempo hry opadlo, vzruch prišiel až pri takmer dvojminútovej presilovke hostí piatich proti trom. Sekundu pred návratom štvrtého Košičana Palovčík vsietil kontaktný gól na 2:1 a dal na známosť, že Kežmarok sa ešte nevzdáva. Určite mu však nezahralo do karát zbytočné vylúčenie Šechného v 37. minúte na 5 minút a do konca zápasu za napadnutie domáceho Bartoša.
Po nervóznom úvode v záverečnom dejstve vzrušila až nastrelená žŕdka košického obrancu Špeldu v 48. min a hneď po nej urobili kežmarskí obrancovia fatálnu chybu, ktorú potrestal gólom domáci Bartánus. Nastal zvrat, lebo aj keď akoby oba kolektívy chytili druhý dych, predsalen navrch mali favorizovaní domáci. Dvakrát zvýšili na trojgólový rozdiel a príliš ich nevzrušil ani zbytočný tretí gól Kežmarku pri presilovke Košičanov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/