(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Na košický MMM už skoro tisícka prihlásených z 30 krajín.
@ Aktuálne -> Šport     Sep 11 2007 - 06:24 GMT
(TASR) - Na štartovej listine 84. ročníka Medzinárodného maratónu mieru (MMM), ktorý privítajú 7. októbra Košice, sú už mená 935 vytrvalcov (403 maratón, 532 polmaratón) z 30 krajín, pričom vyše 1600 je prihlásených v ďalších kategóriách. Svoju záštitu nad podujatím v minulých dňoch potvrdil prezident SR Ivan Gašparovič.

Aktuálny ročník tradičných pretekov prinesie aj niekoľko noviniek. K medzinárodným majstrovstvám colnej správy SR pribudnú v prvej októbrovej nedeli aj majstrovstvá policajných zborov. Premiéra sa uskutoční len v rámci Slovenska, ale snahou je, aby sa maratón dostal aj do európskeho kalendáru UNITOP a štartovali aj zahraniční kolegovia slovenských policajtov. K zmene došlo aj v súvislosti s tzv. rýchlymi kategóriami - korčuliarmi, hanbikermi, vozičkármi, ktorí absolvujú preteky na 20 km trati a s posunutým štartom i cieľom na Námestí Maratónu mieru.
Rekonštrukcia interhotela Slovan a viaceré prekopávky v meste spôsobili, že musí dôjsť k zmenám v priestore štartu a cieľa a treba čakať na ukončenie prác (má to byť do 20. septembra) na trati mestského okruhu. Preto ešte nemohol byť okruh znovu premeraný, je však pripravená náhradná alternatíva a preteky to neohrozí. Lepšiemu prehľadu o dianí na trati však pomôže zavedenie farebného odlíšenia bežcov podľa jednotlivých súťažných disciplín.
Riaditeľ pretekov MMM Branislav Koniar už predstavil prvú skupinu topfavoritov. "Urobili sme to v takej slovenskej línii, teda predstavili sme dvoch slovenských špičkových pretekárov, ktorí sa pobijú o titul majstra Slovenska a snáď aj o miesto v prvej desiatke. Miro Vanko a jeho maratónska premiéra sa nesie v duchu ambícií prekonať limit do olympijského Pekingu. Má všetky predpoklady, tohto roku potvrdil výbornú formu na polmaratóne. Sekundovať mu bude Marcel Matanin, ktorý sa venuje aj práci v samospráve, vyhral tohto roku maratón v Lipsku a rozhodne nechce predať kožu zadarmo. Takže konečne súboj dvoch najlepších Slovákov na maratónskej trati. Predstavili sme následne dvoch bieloruských pretekárov - Vladimír Ciamčik, ktorý bol vlani v Košiciach druhý, tohto roku ešte maratón nebežal, to znamená je v príprave na Košice. Natália Kulešová, vlaňajšia bieloruská šampiónka z Košíc so zlepšeným osobákom na 2:36 je tiež v príprave na Košice."


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/