(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
MsHK Žilina - HC Košice 3:2 v 2. kole Slovnaft extraligy.
@ Aktuálne -> Šport     Sep 10 2007 - 03:46 GMT
(TASR) - MsHK Žilina - HC Košice 3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0) po samostatných nájazdoch
Góly: 27. Sivák, 58.Stantien - 36. Faith, 48, Droppa. Rozhodujúci samostatný nájazd Fadrný. Rozhodovali: Baluška - Šefčík, Mülner, vylúčení: 9:10, nayvše: Gron (Košice) na 10 min za nešportové správanie, Kmiť (Košice) na 5 min za úder do hlavy, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. 4600 divákov.

Už v 37. sekunde po prihrávke Kontšeka sa ocitol pred Lipovským Krajči no brankára hostí neprekonal. V 9. min vo vlastnom oslabení sa dostal do brejku domáci Jánoš, jeho tvrdú strelu ale Lipovský vyrazil. Hostia odpovedali v 11. min nebezpečnou strelou Špilára. V druhej tretine v 24. min Kmiť zaváhal osamotený pred brankárom Žiliny. V 27. min zahrali domáci ukážkovú presilovú hru, Fadrného strelu z hranice kruhu šikovne tečoval pred Lipovským Sivák a Žilina sa ujala vedenia 1:0. V 34. min pokazil zázračným zákrokom Ottosson radosť Bartošovi. Ďalšiu šancu zneškodnil žilinský brankár o minútu neskôr Šterbákovi. Štyri minúty pred koncom druhej časti vyšla presilovka aj hosťom, keď Faith umiestnenou strelou prekonal Ottossona. Aj v tretej tretine pokračoval dramatický hokej a v 48. min najskôr Ottosson najskôr zneškodnil samostatný nájazd Gronovi, ale o niekoľko sekúnd neskôr bol proti strele Droppu už bezmocný. V 55. min Fadrný našiel pred bránkou Stantiena, ktorý sa však nepresadil. Domáci po zvýšenom úsilí predsa len vyrovnali, keď sa strelecky presadil Stantien. V závere riadneho hracieho času mohli ešte strhnúť víťazstvo na domácu stranu Stantien a Kontšek, ale strelecky sa nepresadili. V predĺžení mali viac z hry Žilinčania, ale sľubné šance nedokázali využiť. V samostatných nájazdoch uspel až v druhej sérii Fadrný, ktorý využil dva samostatné nájazdy.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/