(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Ústavný súd si pripomína 15. výročie prijatia Ústavy SR konferenciou.
@ Aktuálne -> Politika     Sep 06 2007 - 11:12 GMT
(TASR) – Za účasti prezidenta SR Ivana Gašparoviča a predsedu Národnej rady SR Pavla Pašku sa dnes v Košiciach začala vedecká konferencia 15 rokov Ústavy Slovenskej republiky (SR). Organizuje ju Ústavný súd SR v spolupráci s Právnickou fakultou Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Košickým samosprávnym krajom.

Cieľom konferencie je pripomenúť si súvislosti medzi Dňom Ústavy SR a procesom prípravy a schvaľovania Ústavy v roku 1992, ďalší vývoj ústavného systému Slovenskej republiky, ako aj perspektívy jeho ďalšieho rozvoja.
Na zasadnutí sa zúčastnia aj niektorí z právnikov, respektíve politikov, ktorí sa podieľali na spracovaní textu Ústavy SR a jej doterajších novelizácií, napríklad Ľubomír Fogaš, Peter Kresák, Ján Drgonec, alebo bývalý predseda ÚS SR Milan Čič.
Vedecká konferencia sa koná v priestoroch Východoslovenskej galérie a potrvá do piatka.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/