(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Vytrvalý dážď spôsobil stúpanie východoslovenských riek o 20 až 40 cm.
@ Aktuálne -> Región     Sep 05 2007 - 04:30 GMT
(TASR) - Vytrvalý, vyše 24-hodinový dážď sa tentokrát nepodpísal pod katastrofické scenáre na vodných tokoch východného Slovenska.

V dôsledku dažďových zrážok došlo k stúpnutiu hladín vodných tokov v povodí Hornádu aj Bodrogu o 20 až 40 centimetrov oproti stavu pred dažďom. "Hladiny vodných tokov nedosiahli vďaka výraznému vlahovému deficitu v uplynulých mesiacoch stupne povodňovej aktivity. Ich ďalší vývoj bude závisieť od počasia a zrážok v nadchádzajúcich dňoch," uviedol dnes Viliam Vološ z košického závodu Slovenského vodohospodárskeho podniku.
Za dobrú označil aj situáciu na východoslovenských vodných a vodárenských nádržiach. Zásobný objem Zemplínskej šíravy je k dnešnému dňu naplnený na 63 percent, Domaše na 54, Ružína na 99, Dobšinej na 88, Bukovca na 84 a Stariny na 75 percent. "Nádrže sú pripravené kumulovať zvýšené objemy prietokov na riekach, v podstate upravujeme len manipuláciu na Ružíne a na Dobšinej," doplnil Vološ.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/