(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Medzinárodný študentský workshop Inšpirácie v kove začal v Košiciach.
@ Aktuálne -> Školstvo     Aug 20 2007 - 13:10 GMT
(TASR) - Návštevou prevádzok košickej spoločnosti U. S. Steel začalo dnes štrnásť študentov - dizajnérov zo šiestich vysokých škôl zo Slovenska i zahraničia tradičný, v poradí už 6. ročník medzinárodného workshopu Inšpirácie v kove 2007.

Nápady získané vo firme využijú pri umeleckom spracovaní kovového odpadu. Ako informovali organizátori, v tomto roku budú tvoriť na dve témy - Vitajte v Košiciach a Dávame svet do pohybu. V prvom prípade budú vytvárať makety veľkorozmerných pútačov Košíc ako multikultúrneho mesta s bohatou históriou, kultúrnym zázemím, prírodnými a turistickými atrakciami. Kovové objekty v rámci druhej témy by mali vychádzať z rozvoja automobilizmu na Slovensku a produkcie vysokokvalitných karosériových plechov v novej pozinkovacej linke U. S. Steel v Košiciach.
Podujatie spoluorganizuje U. S. Steel od roku 2002 spolu s Fakultou umení košickej technickej univerzity a Stredným odborným učilišťom hutníckym v Košiciach – Šaci. Na svojich prácach budú mladí dizajnéri zo Slovenska, Maďarska, Česka a Veľkej Británie aj tentoraz pracovať v dielňach hutníckeho učilišťa v Šaci, kde im budú asistovať jednak profesori, jednak majstri odborného výcviku.
Inšpirácie v kove 2007 sú jedným z podujatí, ktorými mesto Košice kandiduje na titul Európske hlavné mesto kultúry. Diela z kovu umelci predstavia verejnosti počas výstavy v Slovenskom technickom múzeu v Košiciach od 27. augusta do 30. septembra.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/