(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
K dvom hasičským staniciam v Košiciach pribudne ďalšia.
@ Aktuálne -> Región     Aug 10 2007 - 09:21 GMT
(TASR) - K dvom hasičským staniciam v Košiciach by mala pribudnúť ďalšia. S jej výstavbou sa začne od budúceho roka. Náklady vo výške 80 miliónov Sk bude košické Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) čerpať z Európskej únie.

"V Košickom samosprávnom kraji sa v novom programovacom období do roku 2013 zrealizuje 16 projektov v hodnote vyše 402 miliónov korún. Zameriame sa na rekonštrukciu a zlepšenie vybavenia súčasných hasičských staníc, vrátane vybodovania novej stanice pre potreby Košíc.
"Hustejšia sieť staníc by mala znížiť čas dojazdu na 10-15 minút, čo predstavuje takmer polovicu súčasného času dojazdu," informoval Ján Barilla, riaditeľ KR HaZZ v Košiciach.
Podotkol, že Bratislava má štyri požiarne stanice. "Priemerná rýchlosť hasičského vozidla počas výjazdu je 50 kilometrov za hodinu, čo však výrazne spomaľuje hustá mestská premávka," dodal.
Nová hasičská stanica by mala pravdepodobne vyrásť v blízkosti sídliska KVP. Pracovať by v nej malo 50-60 súčasných príslušníkov zboru, ktorých by presunuli zo stanice na Požiarnickej ulici.
Zaujímavosťou je, že hasičská stanica na tejto ulici patrí podľa slov Barillu medzi jednoznačne najväčšie na Slovensku. Na jednom mieste je sústredených až 120 požiarnikov. Druhá hasičská stanica sa nachádza v mestskej časti Košice-Šaca.
Od roku 2008 by sa mohli rozbehnúť štyri rekonštrukčné projekty staníc v Bidovciach, Šaci, Kráľovskom Chlmci a Spišskej Novej Vsi.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/