(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V Košiciach pribudne útulok pre obete domáceho násilia.
@ Aktuálne -> Región     Aug 02 2007 - 14:29 GMT
(TASR) - Kapacita miest núdzového ubytovania pre obete domáceho násilia sa už v tomto roku v Košickom samosprávnom kraji (KSK) zvýši o 20 lôžok v novom útulku neziskovej organizácie Dorka. Počet lôžok vzrastie na 70. KSK podporí zariadenie sumou 630.000 korún.

V Košickom samosprávnom kraji poskytuje špecifické služby pre obete násilia páchaného na ženách a deťoch šesť neziskových organizácií a Stredisko krízovej intervencie v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK.
Súčasné zariadenia zabezpečujú núdzové ubytovanie pre 50 klientov. Medzi neziskové organizácie pomáhajúce obetiam násilia patrí Fenestra v Košiciach, Pomoc rodine v Michalovciach, Slovenský červený kríž - Maják v Trebišove, Pro Familia Humenné s pobočkou v Košiciach, Prijatie v Spišskej Novej Vsi a Arcidiecézna charita Košice.
"V roku 2006 KSK vyčlenil 1,25 milióna Sk na sociálne poradenstvo a prevenciu a 2,1 milióna Sk na prevádzku zariadení poskytujúcich ubytovanie pre týrané ženy a deti," informovala hovorkyňa Úradu KSK Soňa Jakešová.
K šiestim organizáciám v KSK zaoberajúcim sa obeťami násilia pribudne v tomto roku popri Dorke aj nezisková organizácia Kotva v Trebišove. Na jej vybavenie prispel kraj sumou 80.000 korún.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/