(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Karpatská nadácia podporuje aj projekty písané rukou.
@ Aktuálne -> Región     Jul 31 2007 - 12:52 GMT
(TASR) - Vytvorenie rómskej občianskej hliadky v Moldave nad Bodvou považuje Karpatská nadácia za jeden z úspešných projektov programu RomaNet. Projekt navrhlo združenie Amare Roma/Naši Rómovia z Moldavy nad Bodvou pod názvom My to zvládneme!

"Karpatská nadácia vždy kládla dôraz na nápady priamo z terénu. Pravdepodobne ako jediná grantová inštitúcia na Slovensku akceptujeme aj žiadosti o grant písané rukou. Vytvorenie rómskej občianskej hliadky v meste Moldava nad Bodvou predstavuje výborný príklad spolupráce medzi predstaviteľmi rómskej komunity, štátu a miestnej samosprávy," uviedla Laura Dittel, riaditeľka Karpatskej nadácie pre Slovensko.
Poslaním programu RomaNet je podpora spolupráce a výmeny skúseností medzi rómskymi mimovládnymi organizáciami alebo organizáciami, ktoré sa dlhodobo aktívne zaoberajú riešeniami problémov rómskych komunít. Program podporuje výmenu informácií o dobrých príkladoch a riešeniach, ktoré umožnia ostatným organizáciám Karpatského euroregiónu.
V rámci programu sa s finančnou podporou Karpatskej nadácie v priebehu troch rokov zrealizovalo 16 projektov v Maďarsku, 15 v Rumunsku, 11 projektov na Slovensku a 12 na Ukrajine. Väčšina z nich bola zameraná na záchranu a revitalizáciu remesiel, rozvoj kultúry a ekonomický rozvoj rómskych komunít.
Karpatská nadácia je súkromná a nezisková organizácia, ktorá podporuje dobré susedské vzťahy, sociálnu stabilitu a udržateľný ekonomický rozvoj v Karpatskom euroregióne. Pôsobí v susediacich prihraničných regiónoch Slovenska, Maďarska, Poľska, Ukrajiny a Rumunska. Od roku 1994 pomohla pri realizácii stoviek projektov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/