(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Najväčší nápor čaká košický psí útulok po prázdninách.
@ Aktuálne -> Región     Jul 30 2007 - 15:39 GMT
(TASR) - Košický útulok pre psov s kapacitou 40 miest praská vo švíkoch. Momentálne je v ňom do 100 opustených zvierat. Najväčší nápor ho podľa predsedníčky Únie vzájomnej pomoci ľudí a psov (ÚVPĽP) Dany Tóthovej čaká po prázdninách.

"Útulok je vždy preplnený. Jedným z dôvodov je, že najbližší sa nachádza v Kežmarku. Situácia je neúnosná. Každé mesto by malo mať podobné zariadenie. Najviac sa obávame septembra a októbra, vtedy je situácia v útulku absolútne šialená," povedala dnes pre TASR Tóthová.
Ako ďalej dodala, ľudia si často myslia, že opustenie zvieraťa nie je právne postihnuteľné. "V zákone o veterinárnej starostlivosti sa uvádza, že opustenie zvieraťa za účelom zbaviť sa ho je protizákonné a možno za to dostať finančnú pokutu až do výšky 10 000 korún."


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/