(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Knapík pohol problém s odkanalizovaním Kostolianskej ulice dopredu.
@ Aktuálne -> Región     Jul 25 2007 - 15:16 GMT
(TASR) - Problém odkanalizovania Kostolianskej ulice v Košiciach by mal vyriešiť nový projekt malých uličných zberačov pre rodinné domy z investičných zdrojov Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti (VVS), a. s. Dohodol sa na tom primátor mesta František Knapík so zástupcami petičného výboru.

"Po telefonických rokovaniach s technickým riaditeľom a technickým námestníkom VVS a na základe spisovej dokumentácie, ktorú má primátor k dispozícii, bude mesto cez svojich zástupcov komunikovať s VVS, aby sa spracoval projekt odkanalizovania malých uličných zberačov na riešenie tejto skupiny rodinných domov a následne, aby sa projekt realizoval cez investičné zdroje VVS," uviedla pre TASR hovorkyňa magistrátu Jana Geročová.
Z dokumentácie, ktorú má primátor k dispozícii, je zrejmé, že celý problém vznikol nedopatrením. "Podľa dokumentácie je evidentné, že projekt, ktorý sa dnes realizuje, nepočítal s realizáciou zberača, ktorý by riešil odkanalizovanie rodinných domov na Kostolianskej ulici a Chrastí. Mesto ako jeden z akcionárov dá impulz k ďalšiemu riešeniu. Počkáme si na správu projektanta, ktorý navrhne model riešenia so zadefinovanými vzťahmi i majetkovo-právnymi vecami. Investorom bude VVS. Ak sa pri realizácii dokumentácia dotkne aj mestských pozemkov, napr. komunikácií, mesto vyjde v ústrety. K spoločnej dohode treba však dospieť so všetkými dotknutými subjektmi," povedal pre TASR Knapík. Včera sa stretol po prvýkrát s predstaviteľmi petičného výboru nespokojných vlastníkov domov a pozemkov v dotknutej lokalite.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/