(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Tenis: Charitatívna exhibícia hokejistov vyniesla 200.000 Sk.
@ Aktuálne -> Šport     Jul 17 2007 - 09:01 GMT
(TASR) - Sumu 200.000 Sk vyniesla pondelňajšia Charitatívna tenisová exhibícia hokejistov Košice - výber Slovenska v košickej Steel Aréne. Rozdelia ju na dva charitatívne projekty, jedným je vysokošpecializované zariadenie na záchranu života novorodencov v Košiciach a druhým klub Hokejové sane Kežmarok, združujúci nádejných paralympionikov v hokeji a na sánkach. Prispeli na ne hokejové osobnosti a hlavný rozhodca tenisového turnaja Karol Kučera, druhou polovicou reklamní parnteri s sponzori.

Pätnásť hokejových osobností Slovenska sa najskôr vo veľkej horúčave zapotilo pred Steel Arénou pri autogramiáde a potom nemenej pri tenisových súbojoch, ktoré sledovalo 2500 divákov.
Košičania nastúpili proti výberu Slovenska v štvorhrách a na dvorci sa predstavili také hokejové esá ako Peter Bondra, Michal Handzuš, Marcel Hossa, Branko Radivojevič a ďalší. Z domácej strany najmä hlavný iniciátor akcie Ladislav Nagy, Jiří Bicek, Rastislav Staňa, Marek Svatoš. Po štyroch štvorhrách bol stav nerozhodný 2:2 a ako bonus sa vo dvojhre stretol hlavný rozhodca Karol Kučera s Petrom Bondrom. Výsledok však nebol podstatný, priaznivci hokeja mohli vidieť naživo hokejové hviezdy s tenisovou raketou, ktoré tento doplnkový šport brali aj s humorom. Pútali najmä prekáračky brankárov Lašáka a Staňu na sieti, meral sa aj najrýchlejší servis, pričom najväčšiu rýchlosť dosiahol Nagy - 164 km/h.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/