(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Šport: Mesto podporí košický futbal, navrhlo však niektoré zmeny.
@ Aktuálne -> Región     Jul 03 2007 - 12:58 GMT
(TASR) - Poslanci košického mestského zastupiteľstva na svojom poslednom zasadnutí schválili takmer 20 miliónov Sk pre šport v meste v roku 2007. Na magistrát mesta prišlo 199 žiadostí o dotácie, pričom po ich posúdení najviac dostane basketbal, hokej, hádzaná, plavecké športy.

Pri tejto príležitosti schválili finančné uhradenie straty spoločnosti MFK, a.s. za rok 2006 vo výške 9,415.439 Sk do konca roku 2007, lebo mesto je päťdesiatpercentným akcionárom spoločnosti. V tejto súvislosti bola aj bohatá diskusia a vyplynuli z nej niektoré návrhy, zahrnuté do uznesenia.
"Suma, ktorou prispeje mesto na rozvoj športu je o niečo nižšia ako vlani, výrazne sme však uprednostnili príspevok na rozvoj mládežníckeho športu. Spomínaný dlh vznikol hlavne nenaplnením príjmovej časti, predovšetkým v oblasti sponzoringu a reklám. Preto sme schválili uznesenie, aby sme do konca roka v spolupráci s druhým akcionárom spoločnosti hľadali riešenie, aby sa tomu v budúcnosti predišlo. Následne to potom zapracovali do vzájomnej dohody o spôsobe účasti mesta a zabezpečení práv a povinností oboch akcionárov. Navyše sme sa vrátili k pôvodnej praxi, že o hospodárení MFK Košice a.s., plnení prác a úloh obsiahnutých v Memorande MFK Košice a.s. budú poslanci písomne informovaní pravidelne na každom riadnom rokovaní, teda každé dva mesiace," povedal poslanec mestského zastupiteľstva Martin Boritáš.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/